Modelová řada Avia D INITIA Euro 6

Nejnovější řada lehkých nákladních vozů Avia, D INITIA, splňuje emisní normu Euro 6 a je osazena nejmodernější technologií a vybavením.
Vozidla jsou dostupná ve verzích D75/D90/D120 a D1204x4.

Motor

AVIA INITA D je osazena čtyřválcovým motore Cummins řady ISB4.5E6 splňujícím emisní normu EURO 6. Jde o vysoce výkonný diesel s přímým vstřikem přeplňovaný turbodmychadlem s mezichladičem, elektronicky řízený systém vstřikování common rail a EURO 6 SCR systém.
Nádrž Ad-Blue je plastová 30 l.

Převodovka

Převodovka ZF6S850 je mechanická plně synchronizovaná, 6 stupňová, řazení lanovody, s přípravou pro montáž pomocného pohonu agregátů nástavby.

Kabina

Ocelová kabina je svařena z oboustranně zinkovaných plechů, s protikorozní ochranou a kataforeticky základovaná ponorem. Přední víko a nárazník jsou vyrobeny z kompozitu. Kabina má hlukovou a tepelnou izolaci. Jedná se o dvoudveřovou, hydraulicky sklopnou kabinu s levostranným řízením (alt. pravostranným řízením), šířky 2 150 mm. Kabina je uložena na 4 odpružených bodech, vpředu v pryžových pouzdrech, vzadu vinutými pružinami s tlumiči a automatickými hydraulickými zámky.

Barevné provedení kabiny Avia D INITIA

V základním vybavení nabízí barvy - signální bílá RAL9003, červená RAL3001, modrá RAL5010. Na přání jsou další barvy RAL a metalické barvy.

Verze kabiny Avia D INITIA

V nabídce je denní kabina, spací kabina s jedním lůžkem a sedmimístná kabina.

Výbava - exteriér

Exteriér je charakteristický aerodynamickým tvarem a rohovými spoilery. Nízko položená dveřní okna zajišťují lepší výhled při manévrování ve zúžených prostorech. V základním vybavení jsou tónovaná skla, vyhřívaná a elektricky ovládaná zpětná zrcátka, hlavní světlomety seřiditelné zevnitř a mlhové světlomety.

Výbava - interiér

Interiér je vybaven nastavitelným sedadlem řidiče, dvojitou sedačkou spolujezdců, bezpečnostními samonavíjecími pásy. Nabízí odkládací prostor u spolujezdce a na zadní stěně, kapsy ve dveřích, přihrádku na dokumenty a stropní přihrádky.  Je vybaven 12 V zásuvkou, 2 výstupy USB (3,1 A), zapalovačem a měničem napětí 24 / 12 V.
Moderní přístrojová deska s multifunkčním displejem dotváří příjemné pracovní prostředí. Ve vybavení je speedlimiter, tempomat a LDWS.

Podvozek

Rám je šroubovaný a nýtovaný za studena, podélníky tvaru U rozměru 203 x 62 x 6,5 mm (S), příčky  otevřeného profilu.
V nabídce je pět rozvorů. V základním vybavení je nádrž 120, na přání 200 litrů.

Produktové listy Avia D INITIA

Fotogalerie vozů Avia D INITIA

© Serviscentrum Vysočina s.r.o. Jihlava, 2018-2024